header gerard nieuw

Donderdag 29 mei: Hemelvaartsdag. hemelvaart

Op donderdagmorgen 29 mei om 08.00 uur zal er in groepen een route worden gewandeld van ongeveer een uur met onderweg vier opdrachten. De afsluiting van het ‘Dauwtrappen’ is in ‘Op de Helte’ in Roden. Na de wandeling kunt u naar de kerk fietsen of rijden, waar u wordt verwelkomd met een kop koffie/thee en iets lekkers erbij. Het Dauwtrappen begint op de parkeerplaats van ‘Natuurschoon Nietap’,
Vagevuurselaan 7 te Nietap. Jong en oud is van harte uitgenodigd om tussen 07.45 en 08.00 uur hier te verzamelen. Als u niet mee kunt lopen maar wel mee wilt vieren, ben u natuurlijk ook van harte welkom bij de viering. Koffie/thee vooraf om half tien.

10.00 uur Op de Helte. Touwslager
Voorganger ds. Sita Hofstra uit Leek.
Organist: Erwin Wiersinga

collectezakCollecten: 1. Friese rijders voor Oekraïne 2. Eigen gemeente
Deze Hemelvaarts-activiteit is georganiseerd in samenwerking met de PG Leek-Oldebert en de PG Zevenhuizen. 

Zondag 1 juni: de 7e zondag van Pasen.  

10.00 uur Op de Helte, Touwslager
Voorganger: Pastor E. de Vries 
Organist: Erwin Wiersinga 

Het is een bijzondere zondag, zo pal na Hemelvaart.
Als een toneel dat leeg achter is gebleven en een publiek dat niet weet, of het stuk nu uit is, of dat er nog wat te verwachten valt. 

collectezakCollecten: 1. Kledingbank 2. Eigen gemeente

 Zondag 8 juni: 1e Pinksterdagpinksteren

Vo
Voorganger Sybrand van Dijk zegt dit over de viering op deze eerste Pinksterdag:
Bij Pinksteren hoort de kleur rood. Rood is de kleur van de warmte. De liefde. De passie voor het leven en de goedheid.
Dus: TREK IETS ROODS AAN!
In de bijbelse boeken klinkt de stem van het leven op zo'n beetje elke bladzijde. God is er mee begonnen door Licht! te roepen. "En het licht was het leven voor de mensen", schrijft Johannes in zijn grootse inleiding tot zijn evangelie.
Met Pinksteren daalt het licht opnieuw. Als vuur. Op de hoofden van de leerlingen. Zij lijken stuk voor stuk wel kleine bergjes Sion waarop de Eeuwige zelf afdaalt. Zodat wij de passie voor het leven zullen dragen en delen.
We vieren de maaltijd. Omdat voor ons het vuur (opnieuw) is aangestoken door Christus en zijn passie. Pinksteren is de vijftigste dag van Pasen, immers.


09.30 uur Jacobskerk, Roderwolde

Voorganger: 
Organist: Jetty Gunster 

koor10.00 uur Op de Helte, Touwslager
Voorganger: Ds. S. van Dijk
Organist: Erwin Wiersinga
Bijzonderheden: m.m.v. Cantorij Roden onder leiding van Karel Stegeman. 

collectezak Collecten: 1. Rudolphstichting  2. Eigen gemeente

Over de collectes: U kunt ook geld overmaken op NL32 RABO 0399 4027 99
t.n.v. Diaconie PG te Roden-RoderwoldeQR Code Rabobank tem 11 januari 2026

Betalen via de QR code aanbevolen.
Het bedrag kan aangepast worden. Graag het doel vermelden waaraan u dit wilt besteden.


Kindernevendienst: Info: Annelies van Buuren-Vonk 

JAT Jeugd Aktiviteiten Team - email: jat@pkn-roden.nl 

Oppas voor baby's en peuters: alleen bij bijzondere vieringen en feestdagen: 
Info: Herma Prins, e-mail>>> 

Als de orde van dienst bekend is, kun je die hier inzien: Zie liturgie

Liturgie kerkdiensten